Chests
-
Maeling PCB1119-46 Five Drawer Chest
(Chests - 5 Drawers)For those with a penchant for modern glamour, this chest of drawers reflects your upscale taste. It’s dressed in a crisp matte white finish, with acrylic and chrome-tone hardware incorporating a subtle shine. Smooth-gliding drawers tuck away clothes and other essentials in style.
$269.95
$469.95
Save $200.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Maeling |
| Number of Drawers | 5 drawers |
| Style | Contemporary |
| Color | White |
| Media Console | No |
| Assembly Required | Yes |
| DIMENSIONS | |
| Width | 54.02 inch(es) / 137.21 cm |
| Height | 15.31 inch(es) / 38.89 cm |
| Depth | 31.73 inch(es) / 80.59 cm |
| Weight | 147 lb(s) / 66.68 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 34.5 inch(es) / 87.63 cm |
| Height | 52.75 inch(es) / 133.99 cm |
| Depth | 18.5 inch(es) / 46.99 cm |
| Weight | 164.99 lb(s) / 74.84 kg |
| Volume | 19.48 cu. ft. / 0.55 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 24052962697 |
-
It’s gorgeous; its modern farmhouse; it’s the queen panel headboard of your dreams. A wispy, whitewash hue + More
-
If it’s coastal chic or cottage quaint style you long for, this whitewashed dresser invites you to go to + More
-
What a delightful take on rustic industrial style. Whether modern loft or modern farmhouse, this mirror makes + More
-
Transform your bedroom with this nightstand. Its modern design and glamorous details create a sophisticated + More
-
$1,889.95
Save $790.00
$1,099.95
Chalanna B822B7 Vanity with Mirror
(Vanity Tables and Sets - Vanity Set)Transform your bedroom with this chic vanity and mirror. Its modern design and glamorous details create a + More
-
Create the modern bedroom of your dreams. This queen platform bed with storage offers a minimal design with + More
-
For those with a penchant for modern glamour, this dresser reflects your upscale taste. It’s dressed in a + More
-
For those with a penchant for modern glamour, this bedroom mirror reflects your upscale taste. Dressed in a + More
-
$429.95
Save $180.00
$249.95
Maeling PCB1119-57 Queen Upholstered Panel Headboard
(Bed Components - Headboard)For those with a penchant for modern glamour, this upholstered panel headboard reflects your upscale taste. + More
-
$569.95
Save $230.00
$339.95
Maeling PCB1119-58 King Upholstered Panel Headboard
(Bed Components - Headboard)For those with a penchant for modern glamour, this upholstered panel headboard reflects your upscale taste. + More
-
For those with a penchant for modern glamour, this nightstand reflects your upscale taste. It’s dressed in a + More
-
For those with a penchant for modern glamour, this dresser with mirror reflects your upscale taste. It’s + More
-
For those with a penchant for modern glamour, this king upholstered panel bed reflects your upscale taste. + More
